Vše o nákupu

Jak vybrat bezdrátový systém

Tip pro začátečníky

Pokud hledáte spolehlivé řešení pro bezdrátový přenos vašeho hlasu, doporučujeme vám pořídit si standardní bezdrátový set s mikrofonem do ruky. Součástí takového balení bude mikrofon a přijímač, takže už nic dalšího nebudete potřebovat.

Základní typy bezdrátových zvukových systémů
Bezdrátové systémy s mikrofonem do ruky

Bezdrátový mikrofon do ruky je asi nejznámější typ bezdrátové zvukové technologie. Svým charakterem se tento druh bezdrátových mikrofonů hodí hlavně pro zpěváky, kteří nepotřebují mít volné obě ruce, ale chtějí mít svobodu pohybu.

Bezdrátové systémy s náhlavním mikrofonem

Náhlavní bezdrátový mikrofon je takový mikrofon, který je uchycen přímo před ústy zpěváka – umožňuje mu tak mít volné obě ruce i se volně pohybovat, aniž by se musel starat o mikrofon. Proto je toto řešení tak často používáno například v muzikálové produkci.

Bezdrátové systémy s klopovým mikrofonem

Klopový mikrofon je koncipován pro přichycení na oblečení (v oblasti hrudníku). Tento druh bezdrátového mikrofonu je vhodný spíše pro mluvené slovo než pro zpěv. Klopové bezdrátové mikrofony užívají zejména moderátoři, konferenciéři, herci, manažeři na firemních poradách a podobně.

Bezdrátové systémy pro kytary a baskytary

Jak už vyplývá z názvu, tento typ systému je určený pro všechny hudebníky, kteří chtějí mít se svou kytarou nebo baskytarou úplně svobodný pohyb po pódiu.

Bezdrátové reportážní sety a průvodcovské systémy

Bezdrátové reportážní sety reprezentují kategorii mobilních bezdrátových zvukových systémů. Tyto systémy se hodí zejména do terénu, kde není k dispozici elektrická síť. Reportážní bezdrátové sety navíc umožňují jednoduchou spolupráci s kamerou.

IN-EAR monitoring

Bezdrátový monitoring přímo do uší – to je stále oblíbenější způsob, jak vyřešit kontrolní odposlechy. Bezdrátové IN-EAR odposlechy do sluchátek využívá čím dál více profesionálních hudebníků. Je to totiž mimořádně praktická technologie, která hudebníkům umožňuje kvalitní odposlech přesně toho, co hráč chce slyšet, aniž by tím rušil ostatní členy kapely.

Samostatně prodejné díly a příslušenství

Na závěr je potřeba upozornit, že jednotlivé díly k bezdrátovým systémům jde často nakoupit i samostatně.

Důležitá kritéria

- Dosah signálu
- Přenosové frekvence
- Počet kanálů
- Citlivost mikrofonu
- Typy vstupů a výstupů
- Možnost automatické synchronizace frekvence mezi přijímačem a vysílačem

Drtivá většina dnešních bezdrátových systémů funguje v těchto frekvenčních pásmech: UHF, VHF, UHF DAP, 2,4 GHz či případně na 1,9 GHz.

Pokud jde o bezdrátové IN-EAR sluchátkové odposlechy, tak u těch je to zrcadlově obráceně (tj. hudebník má u sebe přijímač a ne vysílač).

Nevíte si rady?

U každého produktu můžete využít Poradny, kde se nás neváhejte zeptat na jakékoliv podrobnosti. Obratem vám odpovíme a tato odpověď může být spolu s dotazem k dispozici všem dalším zákazníkům. Máte-li k výběru další dotazy nebo se prostě stále nemůžete rozhodnout, kontaktujte nás na zákaznické lince 244 090 430 (Po–Pá 10:00–19:00) nebo na emailovém adrese . Rádi vám s výběrem poradíme.

Kam dál?
Podobné fráze
Kategorie
Značky
Nahoru