• .

  Zákazník také koupil

 • .

  Zákazník také koupil

 • .

  Zákazník také koupil

 • .

  Zákazník také koupil

 • .

  Zákazník také koupil

 • .

  Zákazník také koupil

Naposledy navštívené

 • .

  MAESTRO INSTRUMENT Petr Rácz Violoncello anno 2015

MAESTRO INSTRUMENT Petr Rácz Violoncello anno 2015

Violoncello | HN216921

199 990 Kč

Cena s DPH 21%

Nabízíme nejlepší cenu

Na prodejně

PRAHA Sklad Modřany Není

PRAHA Prodejna Modřany Skladem 1 ks

BRNO Prodejna Lidická Není

Petr Rácz patří mezi etablované české houslaře. Je nositelem tradice z oblasti západních Čech a to konkrétně města Luby u Chebu, kde navazuje a rozvíjí tradiční řemeslo, které v regionu funguje přes 300 let. Jako absolvent místní houslařské školy se učil u Karla Zadražila a Emila Lupače. Své studium zakončil jako nejlepší absolvent v ročníku. Svoji práci rozvíjel u významných podniků v regionu, aby se nakonec zcela osamostatnil a tvořil nástroje pod svým jménem. Jeho nástroje jsou známé po celém světě. Od roku 2008 je členem Kruhu uměleckých houslařů.

Mistrovské violoncello vzniklo v roce 2015. Šablonou pro stavbu se stal nástroj od benátského mistra Domenica Montagnana. Vrchní deska je zhotovena z výběrového alpského smrku. Použitá deska vysychala dle tradičního přírodního postupu na vzduchu. Proces, který trvá dlouhé roky až desetiletí, zajišťuje nástroji nejen úžasné zvukové vlastnosti, ale také vlhkostní a teplotní stabilitu. Javorové luby, krk a zadní deska jsou ze silně fládrovaného bosenského javoru. Belgický model kobylky od světoznámé značky Milo Stamm Royal, palisandrová garnitura, struník s vestavěnými dolaďovači a speciálně laděný bodec z uhlíkového vlákna dotváří nástroj v jedinečný celek.

Na tento nástroj je dle sto let staré receptury namíchaný lak italského původu. Použitím těch nejkvalitnějších přírodních pryskyřic a přesném dodržení receptury vznikl lak, který průkazně zlepšuje akustické vlastnosti daného nástroje.

Struna A a D jsou ze sady Larsen Solist, struny G a C jsou Thomastik Spirocore Thungsten. Použitá kombinace strun ještě více umocňuje zvukovou výjimečnost nástroje. Nástroj je seřízen od samotného stavitele.

Tento nástroj je skutečným uměleckým dílem v každém svém detailu. Je vhodný pro profesionální hráče, kteří na svůj nástroj kladou nejvyšší nároky.
Mám připomínku k popisu

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Chytrá navigace

Čekejte prosím